+90 262 332 37 60

İş Elbiselerinde Yüksek Görünürlük

5.2.2015

 

3M Scotchlite™ reflektif malzemeleri ile üretilen kıyafetleri giymek, yollarda yayaların yaralanma ve ölümlerine neden olabilecek kazaları en aza indirmektedir.

Türkiye’de ve dünyada her yıl binlerce insan trafik kazalarında hayatını kaybetmektedir. İstatistiksel verilere göre, Türkiye’de ölümle sonuçlanan kazaların yüzde 25’i, araçların yayalara çarpması sonucunda gerçekleşmektedir. Yüzde 87’si geceleri gerçekleşen bu tür kazaların nedenlerinin başında, sürücülerin karanlıkta yayaları görmemesi gelmektedir.

Trafikte kaza riskini en aza indirmek için, yayaların araç sürücüleri tarafından gece ve gündüz rahatlıkla görülebilen kıyafetler seçmeleri büyük önem taşımaktadır. 3M Scotchlite™ reflektif yelekleri, gece yayaların trafikte rahatlıkla fark edilmesini sağlamaktadır. Beyaz kıyafet giyen yayalar karanlıkta yaklaşık 83 metre mesafeden görülebilirken, 3M Scotchlite™ reflektif yelek giyen yayalar beyaz giysi giymiş yayalardan 1500 kat daha fazla fark edilmektedir. 3M Scotchlite™ reflektif yelekler, yayaların gündüz de kolaylıkla görülmesini sağlamaktadır.

                                   

3M Scotchlite™ Reflektif Materyal gelen ışığın yüzeye çarparak, açısını kaybetmeden kaynağına geri dönmesini sağlayan özel cam kürecik teknolojisi ile üretilmektedir. Bu teknoloji aracın farlarından gelen ışığın reflektif materyale çarparak sürücüye yansımasını sağlamaktadır. Böylece görüş mesafesi artan araç sürücülerinin önceden önlem almalarına olanak tanımaktadır.

 

ISO 9002 kalite standardına göre ve EN 471 güvencesi ile üretilen 3M Scotchlite™ Reflektif Materyal, sisli ortamlarda dahi kesin görünürlük sağlamaktadır. Scotchlite™’ın esnek yapısı sayesinde yayaların hareket kabiliyetleri de kısıtlanmamaktadır. Ev ve endüstriyel yıkama ısılarına ve neme dayanıklı 3M Scotchlite™, yıpranmaz, aşınmaz ve dökülmez yapısıyla da tercih edilmektedir.

  • İş için - İş elbiselerimiz en yüksek parlaklık kategorisinin ve diğer bütün performans gereksinimlerinin üstüne çıkmaktadır. Acil servis çalışanları ısı ve ateşe dayanıklı ürünlerimizle daha etkili çalışmaktadır. Yol bakım çalışanları da gece veya gündüz günün her anında net bir şekilde görünebilmektedir.
  • Spor için - Üzerinde reflektif malzemelerimiz olan spor giyim eşyaları ve aksesuarlarından birini seçerek hem modaya uygun hem de güvenlik açısından rahat bir yaşam sürdürürebilirsiniz.
  • Çocuklar için - Artık, emniyetinizi önceliğiniz olarak alabilirsiniz.
  • Kurumsal Kimlik için - Şirketinizin en iyi aydınlatma sistemiyle 24 saat görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüksek görünürlük trimleri, rozet ve şirket logoları için reflektif malzemelerimizin geniş yelpazesinden yararlanabilirsiniz.